Whatsapp danışma hattımız için tıklayın

Kil Maskesinin İçeriğinde Bulunması Gereken 3 Bileşen

Kil Maskesinin İçeriğinde Bulunması Gereken 3 Bileşen

Kil maskesi antik çağlardan bu zamana kadar insanların güzellik sırlarından biri olmuştur. Özellikle ülkemizde de mineral açısından zengin bir şekilde bulunan kilin birçok faydası bulunmaktadır. Kil maskesi genel olarak ciltteki fazla yağı alarak cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olabiliyor. En iyi kil maskesi içeriğinden önce kil maskesinin cildiniz için faydalarını kısaca bir özetleyelim.

En İyi Kil Maskesi Ozonlava

Kil Maskesinin Cildiniz İçin Faydaları

Volkanik kil maskesi gözeneklerinizi sıkılaştırmaya yardımcı olur - Kil maskeleri yağlı ve aknelere eğilimli ciltler için inanılmaz bir yardımcıdır. Kil maskesi, kir ve yağ için bir çeşit yapıştırıcı gibi çalışır. Kil kuruduğunda, ölü derileri ve doğal yağlarla, gözenekleri tıkayan herhangi bir şeyi “emer” ve yüzeye çeker. Maskeyi yıkadığınızda, canlandırıcı derin ve temiz bir cilt hissedersiniz.

Volkanik kil maskesi cildi detoksifiye eder - Kil inanılmaz, doğal detoksifikasyon özelliklerine sahiptir. Topikal (cildinize dışardan sürerek) maske kullanıldığında negatif yüklü toksinlere bağlanan ve bunları deriden çeken güçlü bir negatif elektrik yüküne sahiptir.

Volkanik kil maskesi oksijenasyonu arttırır - Kil, cilt hücrelerinden hidrojenin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu, oksijenin cildinizin dokusuna girmesi için daha fazla alana izin verir. Bu, gelişmiş dolaşım, hücrelerin gençleşmesi ve genel olarak daha sağlıklı bir cilt yaratır. Çünkü dolaşımı düzene sokarak oksijenin hücrelerde taşınmasını sağlar.

Volkanik kil maskesi sebum üretimini düzenlerler - Cildimiz doğal olarak onu korumak ve nemlendirmek için “sebum” adında bir yağ üretir. Bağışıklık sistemlerimiz aşırı aktive olduğunda, enfeksiyon, otoimmünite, stres veya toksik aşırı yüklenme nedeniyle, cilt sebumu aşırı üretebilir. Sonuç olarak sivilce, siyah nokta, beyaz nokta, yağlı cilt ve lekeleri olabilir. Kil maskesi fazla sebumu “emebilir” ve ortaya çıkan fazla yağdan tıkanmış gözenekleri temizleyebilir.

Volkanik kil maskesi anti-Bakteriyel özelliğe sahiptir. - Hidratlanmış kil sadece toksinlerle değil aynı zamanda zararlı bakteri ve patojenlerle de bağlanır. Hidrate kil cilde uygulandığında ve kil maskesinde olduğu gibi kurumaya bırakıldığında, cildin yüzeyindeki bakterilere bağlanır ve gözeneklerin derinlerinde bulunur. Kurutulmuş bakterileri cildin yüzeyine getirir ve ardından yıkayarak uzaklaştırır. Bu hareket, patojenik bakterilerin aşırı popülasyonunu, bakteriyel cilt problemlerinden ve sivilcelerden sorumlu olan dost mikrofloraya indirger. Kil maskeleri, cilt enfeksiyonlarını iyileştirebilen ve hatta egzama, dermatit ve sedef hastalığı gibi sorunları gideren doğal bir antibiyotik olarak çalışır. Sağlıklı cilt bağışıklığını destekleyen dost bakteriler kolonilerini tamamen yok etmeyeceğinden, çoğu antibiyotikten daha etkilidir.

En İyi Volkanik Kil Maskesi İçeriğinde Neler Bulunmalıdır?

Aşağıda en iyi volkanik kil maskesinin içeriğinde mutlak olması gerekenleri sizin için düzenledik.

Montmorillonite kili - kilin ilk keşfedildiği Montmorillon adı verilen Fransa bölgesinden kaynaklanmaktadır. Bugün kil çoğunlukla ABD, Fransa ve İtalya'da toplanmaktadır. Bentonit kili, vücudu hastalıktan korumak için geleneksel bir şifa yöntemi olarak tarihe kadar uzanır. And Dağları, Orta Afrika ve Avustralya bölgelerinde yaşayan birçok geleneksel kültürün yüzyıllarca çeşitli şekillerde killeri kullandığı ve tükettiği bildirilmiştir. Kil kolayca temin edilebildiğinden ve modern işlem gerektirmediğinden, bir süredir vücudu “detokslamak” için popüler bir yöntem olmuştur.

Sodium bikarbonat – Karbonat da yüzünüzü ölü hücrelerden arındırıp fazla kiri ve yağı temizleyerek akne oluşumunu etkili bir şekilde önler, yüzünüzdeki tıkalı gözenekleri açmaya yardımcı olur.

Su – En iyi kil maskesi içeriğinde bulunması gereken mutlak bileşenlerden biridir.  Nemlendirici ve cilt bakımı üzerine sayısız etkisi bulunmaktadır. Cildiniz, esas olarak sudan oluşan hücrelere sahip bir organdır, sudan mahrum kaldığında cildinizin doğal bariyerini bozabilirsiniz. Cildinizin nemi koruyan doğal bir bariyeri vardır ve bu bariyerin işlevleri bozulursa cildiniz kuru ve hassas olabilir. Nemlendirmeyi ihmal ettiğinizde cildiniz en iyi şekilde performans gösteremez, bu da erken yaşlanmaya ve kuru, hassas cilde yol açar. Cildinizin neminin büyük kısmı vücut dokularınızdan gelir, bu nedenle yeterince su içiyorsanız herhangi bir problemle karşılaşmayabilirsiniz. Eğer sağlığınız için yeterince su içmiyorsanız mutlaka uzmanların uyarılarına kulak asmalı günlük su tüketimini düzenlemelisiniz.

Suyun bir diğer büyük faydası, toksin sisteminizi temizleme kabiliyetidir. Bu temizlik cildinizi temiz tutar, bakterileri uzaklaştırır ve akne ve diğer cilt sorunları riskini azaltır. Cildiniz yağlı ise, gözenekleriniz tıkanır ve sonunda akne oluşmasına yol açar. İçme suyu yüzünüzde oturan doğal yağları nemle dengeler. Her gün doğru miktarda su içmek sivilcenizi iyileştirmenin en kolay yolu olabilir.

https://nayelle.com/top-benefits-clay-face-mask/

https://silkn.ca/blogs/home/benefits-of-drinking-water-skin-hair

https://wellnessmama.com/5915/bentonite-clay-benefits/

 


Yorum Yap

Lütfen, yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.