Kullanma Talimatı - Ozonlabs Yaşam Bilimleri

Whatsapp danışma hattımız için tıklayın

Kullanma Talimatı

OZONLABS O3RSS SERUM KULLANMA TALİMATI

Ozonlabs O3RSS Serum nedir ?

Ozonlabs O3RSS Serum ozonlandırılmış yağ segmentinde bulunan ve %3.2 mol/gr ozon gazı içeren cilt yenilemeye yardımcı bir serumdur.Ozonlandırılmış zeytinyağı Ozonlabs O3RSS Serum bir çok cilt endikasyonunda kullanılan, tarihini Nicola Tesla'nın 1902 New York şehrinde formulize ettiği ve piyasaya sürdüğü Glycozone adlı derişimden almaktadır. Bundan önce bir çok bilim adamı tarafından faydaları açıkça gözlemlenmiş, klinik çalışmalarca da kanıtlanmış ozonlandırılmış yağ etken maddesinde Ozonlabs O3RSS Serum paraben, SLES, alkol silikon ve parfüm içermemektedir. Dermatolojik olarak test edilmiş Ozonlabs O3RSS Avrupa Birliği güvenlik dosyaları CPNP - Cosmetic Products Notification Portal - Europa EU'da bildirimi yapılmış bir üründür. Haricen kullanım içindir.

 

Kuru Ciltlerde Ozonlabs O3RSS Serum Nasıl Kullanılır?

Ozonlabs O3RSS Serum kuru ciltlerde, günde 1 kez akşam 2 pompa uygulanabilir. Ozonlabs O3RSS Serum cilde uygulanmadan önce temizleyici kullanabilirsiniz. Kullanılan temizleyicinin Paraben, SLES, silikon, alkol ya da parfüm içermemesi önerilir. Ozonlabs O3RSS üzerine Paraben, SLES, alkol ve parfüm içermeyen su bazlı bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Ozonlabs O3RSS sonrasında cilde her hangi bir kapatıcı ya da filtre içeren bir kremin kullanılması önerilmez.

Karma Ciltlerde Ozonlabs O3RSS Serum Nasıl Kullanılır? 

Ozonlabs O3RSS Serum karma ciltlerde temiz cilde günde 1 kez akşam 2 pompa uygulanır. Ozonlabs O3RSS Serum cilde uygulanmadan önce Ozonlabs Probiyotik Temizleme Köpüğü kullanabilirsiniz.Ihtiyaca göre Ozonlabs O3RSS Serum üzerine Paraben, SLES, silikon, alkol ve parfüm içermeyen su bazlı bir nemlendirici ihtiyaç duydukça sürebilirsiniz. Ozonlabs O3RSS Serum sonrasında cilde her hangi bir kapatıcı ya da filtre içeren bir kremin kullanılması önerilmez.

Yağlı Ciltlerde Ozonlabs O3RSS Serum Kullanma Talimatı

Ozonlabs O3RSS Serum yağlı ciltlerde temiz cilde günde 1 kez akşam 2 pompa uygulanır. Ozonlabs O3RSS Serum cilde uygulanmadan önce Ozonlabs Probiyotik Temizleme Köpüğü kullanabilirsiniz. Ozonlabs O3RSS sonrasında cilde her hangi bir kapatıcı ya da filtre içeren bir kremin kullanılması önerilmez.

Ozonlabs O3RSS Serum Selülit Kullanma Talimatı

OzonLabs O3RSS Serum selülit için sorunlu bölgeye haftada 3 gün günde 1 kez 10 gr (10 pompa) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir  krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde at kılı fırça ya da kese uygulaması yapılması yerinde olacaktır. Uygulama ardından egzersiz yapılmasında sakınca yoktur. Egzersiz sonrası bacaklara soğuk su tutulmasında fayda vardır.

Ozonlabs O3RSS Serum Çatlak Kullanma Talimatı

OzonLabs O3RSS Serum çatlak uygulamasında sorunlu bölgeye günde 1 kez 5 gr (3 pompa) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir  krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde çatlak olan bölgelere hafif kese ile masaj yapılmasında fayda vardır. Haftada 3 kez kese yapılması faydalı olacaktır.

Ozonlabs O3RSS Serum İçindekiler

Europea Olea, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Rosa Damascena.

 

COCODAYS KULLANMA TALİMATI

Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı) nedir ?

Ozonlabs Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı) dünyada bir ilk olarak Ozonlabs Yaşam Bilimleri tarafından tasarlanmış patentli 'Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi' Yağı'dır. Doğada anne sütünün benzeri olan hindistan cevizi yağının sakinleştirici ve besleyici özelliği ile ozon gazının koruyucu ve yenileyici özelliği birleştirilerek tasarlanmıştır. Cocodays gündüz serumu cildin çevresel faktörlere karşı korunmasında ve cilt nemlendirmeye yardımcı ürün olarak kullanılabilir. Hindistan cevizinin bitkisel bir yağ olarak UV'ye karşı kendi korumasının da olduğu bilinmektedir.

Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı) Nasıl Kullanılır? 

 • Temiz cilde günde bir ya da bir kaç kez Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı)  elinizle masaj yaparak uygulayın. 
 • Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı)  üzerine makyaj yapılabilir. 

Cocodays Gündüz Serumu (Ozonlandırılmış Hindistan Cevizi Yağı)

Ozonized Olive Oil, Cocos Nucifera Flower Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Rosa Damascena Flower Oil

 

OZONLAVA VOLKANİK MASKE KULLANMA TALİMATI

Ozonlava Volkanik Maske nedir ?

Ozonlava Volkanik Maske haftanın 7 günü, günde 2 kez kullanılabilen, göz altına kullanılabilen yağlanma karşıtı derinlemesine gözenek temizlemeye destek veren bir maskedir. Maske bir çeşit volkanik tüf içeren Bentonit kilinden üretilmiş ve hassas ciltler üzerinde test edilmiş temiz kozmetik içeriğidir. Ozonlava Volkanik Maske gece ve gündüz kullanılabilir. Cildinizde gün ışığı, UV, sıcaklık ile etkileşime uğramaz.

Ozonlava Volkanik Maske ile yeni tanışan ciltler maskeyi 72 saat kuralına göre kullanabilirler.

Ozonlava 72 Saat Kuralı :

Cildin belli bir dönem silikon, paraben, alkol vb zararlı içeriklere maruz kalması cilt dokusunda lekeler, akne, siyah nokta, yağlanmada artış ve geniş gözenekler gibi istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Eğer cildinizde bu tür sorunlar olduğunu düşünüyorsanız Ozonlabs Kullanma Talimatı içindeki Ozonlava 72 Saat Kuralı sizin için destekleyici olabilir. 72 saat sabah ve akşam sadece Ozonlava Volkanik Maske kullanımı yapabilir ve farkı görüntüleyebilirsiniz. Ozonlava Volkanik Maske paraben, SLES, alkol, silikon ve parfüm içermemektedir. Dermatolojik olarak test edilmiş Ozonlava Volkanik Maske Avrupa Birliği güvenlik dosyaları CPNP - Cosmetic Products Notification Portal - Europa EU'da bildirimi yapılmış bir üründür. Haricen kullanım içindir.

Ozonlava Volkanik Maske Uygulaması Nasıl Yapılır? 

 1. Cildinize Ozonlava Volkanik Maske’den yeteri miktarda sürün (Uygulamayı bir fırça ya da eliniz yardımı ile de yapabilirsiniz)
 2. Ozonlava Volkanik Maske’yi cildinizde 5-7 dakika kuruyana kadar bekletin. Cildiniz beyazlayacak ve maske kuruyacak.
 3. Cildinizi duru su ile yıkayın ve kurulayın.

Ozonlava Volkanik Maske’nin kullanımından sonra cildinizin beyazlaması maskenin özelliğidir.

72 saatte sabah ve akşam uygulanan Ozonlava Volkanik Maske’den sonra diğer Ozonlabs ürünlerinin kullanımına geçebilirsiniz.

Ozonlava Volkanik Maske

Ozonlava Volkanik Maske Alternatif Uygulama Önerisi

Ozonlava Volkanik Maske‘yi cilde tutulacak 7 dk’lık buhar sonrasında bir fırça ya da eliniz yardımıyla sürebilir, 5-7 dk beklettikten sonra durulayabilirsiniz.  

Ozonlava Volkanik Maske İçindekiler

Aqua, Sodium Bentonite, Sodium Bicarbonate

 

OZONLABS O3RSS PROBİTOTİK TEMİZLEME KÖPÜĞÜ KULLANMA TALİMATI

Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü Nedir?

Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü ozon bazlı ürünlerin tamamlayıcısı olarak geliştirilmiş hassas ciltlere özel bir temizleme köpüğüdür. SLS, alkol, paraben, silikon ve alkol içermeyen formülü ile cildi kurutmadan temizler. Hassas ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceği temizleme köpüğü su ile temizlenebilen makyaj kalıntılarının da ciltten uzaklaştırılmasında etkilidir. Ozonlabs O3RSS Probiyotik içerikli yüz temizleme köpüğü akneli ciltler içinde uygun bir formüle sahiptir. İçindeki cildin aşırı yağ salgılanmasının önüne geçen probiyotik (yoğurt bakterisi) sayesinde hücrenin bağışıklığının korunmasına destek olunur. Tüm Cilt Tipleri için uygundur. Çevresel stres faktörlerine karşı cilde direnç kazanmasına yardımcı olur, yorgun ve donuk görünen cildin tazelenmesinde ve canlandırılmasında yardımcı olabilir. Haricen kullanım içindir.

Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü Nasıl Kullanılır?

 1. Elinize 2-3 pompa kadar Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü sıkın ve cildinize yayın. 
 2. Köpük cildinizde 10 saniye bekleyebilir
 3. Cildinizi duru su ile yıkayın ve kurulayın.

Ozonlabs O3RSS Probiyotik Köpük Alternatif Temizleme Önerisi

 1. Elinize 2-3 pompa kadar Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü sıkın ve cildinize yayın. 
 2. Köpüğü cildinizde ıslatılmış Ozonlabs Mikrofiber Temizleme Pedi ile hafifçe alın ve makyaj kalıntılarını temizleyin.
 3. Cildinizi duru su ile yıkayın ve kurulayın. 

Ozonlabs Probiyotik Temizleme Köpüğü İçindekiler 

Aqua, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocomidopropyl Betain, Panthenol, Allantoin, Polysorbate 20, Phenoxythenol, Lactobasillus / Algea Extract Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylgliserin, Lactic Acid, TocoperylAcetate 

 

OZONLABS MİKROFİBER YÜZ TEMİZLEME PEDİ KULLANMA TALİMATI

Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi Nedir?

Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayan ve doğal lif içeren bir temizleyici süngerdir. Ozonlabs Mikrofiber Temizleme Pedi dayanıklı ancak cilde dost yapısı ile makyaj kalıntılarını cildinizden kolayca temizleyen ve ciltteki pütürcüklerin kolayca ciltten arındırılmasını sağlayan bir prensip ile üretilmiştir. Mekanik cilt temizliğinde cildin kolajen yapısının ve üretim yapan hücrelerinin aşındırılmaması önem taşır. Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi cilde dost ve hassas yapısı ile exfoliasyon için cilt temizliğine uygun bir üründür.

  

Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi Nasıl Kullanır?

 • Paketinden çıkarttığınız Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi'ni ılık su ile ıslatın.
 • Temizleme köpüğünü cildinize yayarak, Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Süngeri ile cildinize masaj yapın (Sünger ıslak olmalıdır)
 • Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Süngerini ılık su ile tekrar yıkayın ve 2. kez çene, alın, burun ve yanak bölgesine masaj yapın.
 • Cildinizi soğuk su ile arındırın ve pamuklu temiz bir havlu ile kurulayın.
 • Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi'ni beyaz sabun ile yıkayarak dik bir şekilde kurumaya bırakın.

 

OZONLABS NEMLENDİRİCİ VE GÜNEŞ KREMİ KULLANMA TALİMATI

Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremi Nedir?

Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremi doğal yağlardan oluşan güneş koruma kremidir. Doğal yağların cildi güneşin direk etkilerinden koruduğu ve aynı zamanda sağlıklı bir filtre oluşturduğu bilinmektedir. Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kreminin bilinen en iyi özelliği Paraben, Titanyum Dioksit, Çinko, parfüm, silikon ve her hangi bir kimyasal içermeyen doğal bir nemlendirici olmasıdır. 

Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremi Nasıl kullanılır?

 • Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremi cildinizin nem dengesini sağlamak için üretilmiş bir güneş kremidir. Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremini güneş banyosu yapmadan ya da denize girmeden önce tüm vücudunuza yeterli miktarda sürünüz.
 • Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremini denizden çıktıktan sonra tekrar yenileyiniz.
 • Güneşlendiğiniz ya da güneş ile temas ettiğiniz saatler sağlık açısından önemlidir. Özellikle lütfen yılın belli dönemleri olan güneş ışınlarının dünyaya dik açı ile geldiği ve UV etkisinin arttığı dönemde tehlikeli saatler olarak ifade edilen sürede güneşte kalmayınız. Krem bu tehlikeli saatler dışında koruma sağlayabilir. 
 • Ürünün göz ile temas etmesi durumunda bol su ile yıkayınız
 • Haricen kullanım içindir.

Ozonlabs Nemlendirici ve Güneş Kremi İçindekiler

Havuç yağı, Shea Lipex (Butyrospermum Parkii) Kakao Yağı, Hindistan Cevizi Yağı