Cilt Temizleme

İyi bir cilt temizliği cildin sağlığının uzun yıllar korunmasında koşulsuz büyük bir etkendir. Yüz temizliği tıpkı tüm vücudun ve cildin temizliği kadar hassasiyet gösterilmesi gereken bir konudur.

Cilt Temizleme Püf Noktaları

 • Makyajın ciltten temizliği
  • Cildin yağ ve kirden arındırılması
  • Cildin ölü hücrelerden arındırılması
  • Gözeneklerin temizlenmesi
  • Siyah noktaların temizlenmesi

 

İyi bir cilt temizliği

 • Hassas, nazik
  • Dokuların nefes almasını destekleyen
  • Kendi cilt tonumuza eşitleyen
  • Ferah hissettiren
  Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü ile yapılabilir.

  Temizleme biz kadın ve erkeklerin günlük cilt bakım rutinidir. Sabah uyandığımızda gece boyu salgılanan yağ ve melatonin nedeniyle yenilenmeye başlayan dokuların hafif ılık su ve uygun bir temiz kozmetik içeriği ile temizliği kendimizi ferah ve yenilenmiş hissettirebilir.
  Aynı şekilde gece uyumadan cildimizde biriken fazla kir ve yağın yüzden arındırılması, akne, siyah nokta gibi konfor bozucu oluşumlardan bizi bir parça koruyabilir.

Her Cildin Temizliği Aynı Mıdır?

Cilt tiplerine göre temizliğin uygulaması ve cilt bakım rutinleri değişkenlik gösterebilir. Ozonlabs Cilt Bakım Ürünleri’nde cilt temizliği için doğru ürünlerin kullanımı, doğru sürelerde kullanımı önemlidir. Ozonlabs Cilt Bakım Ürünleri birbiri ile kullanıma uygun tasarlanmış ‘Temiz Kozmetik’ içerikler olduğundan başka ürünler ile cilde kombine uygulamalar yapmak doğru olmayabilir.

Su Bazlı Makyajı Ciltten Nasıl Temizleriz?

Su bazlı içerikler renkli kozmetikte cilde kısmen daha az zarar veren ve cilt dokusundan daha kolay temizlenebilen ürünlerdir.
• Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü,
• Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi

Su bazlı ürünlerin ciltten temizlenebilmesi için pratik ürünler dizayn etmiştir. Hassas ciltlerin de temizliğine uygun Ozonlabs Cilt Bakım ürünleri ciltten makyajın kolayca, yıpratmadan temizlenmesine yardımcı olabilir.

Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü’nden elinize 2-3 pompa sıkın ve cildinize dağıtın. 10-20 saniye bekledikten Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi ile hafif masaj yaparak ölü derilerden arınmasını sağlayın, durulayın. Mikrofiber pedi beyaz bir sabunla yıkayarak kenara kurumaya kaldırın.

 

Yağ Bazlı Makyajı Ciltten Nasıl Temizleriz?

Kapatıcı, fondöten, far, göz kalemi türünde makyaj ürünlerinin ciltten temizliği hücrelerin nefes alması ve yenilenmesi için önemlidir.

Bunun için 3 Ozonlabs ürünü işinize yarayabilir.

• Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü,
• Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi
• Ozonlava Volkanik Maske

Öncelikle cildinize 3 pompa köpüğü yayarak durulayın. Ardından Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Ped’ine Probiyotik Köpük’ten birkaç pompa sıkarak cildinize masaj yapın ve durulayın. Göz makyajınızı bir pamukla temizlemek isterseniz ıslatığınız bir parça pamuk üzerine Ozonlabs O3RSS Serum’dan 1 pompa damlatabilir ve göz çevrenizi silebilirsiniz. Bu işlemden sonra son kez Probiyotik Köpük ile cildinizi yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın. Cildinize 5 dakika buhar uyguladıktan sonra Ozonlava Volkanik Maske’den ince bir tabaka halinde yüzünüze bir fırça yardımı ile sürün ve 5 dakika sonra durulayın. 20 dakika sonra cildiniz gerginleştiğinde Ozonlabs O3RSS Serum’dan 2 pompa tüm cildinize uygulayarak masaj yapın. İyi bir masaj kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur ve sarkmaların, kırışıklıkların önüne geçebilir.

Faydalı Bakterilerin Cilt Temizlemedeki Yeri

Faydalı bakteriler ciltte ve vücutta zararlı bakteriler ile savaşmak, fazla hormon salınımlarını baskılamak, alerjik reaksiyonlara karşı cildi korumak gibi işlevlere sahipir. Probiyotik adı verilen ve yoğurt bakterisi olan Lactobacillus temiz kozmetik ürün olan Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü’nün en önemli oyuncusudur.
Alerjik reaksiyonlara yatkın hassas ciltlerin de kullanabileceği bir prensip ile üretilen ve cilt temizlemede hafif ve etkili bir formül olarak görülen Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü içerisinde alkol, parfüm, mineral yağ, metalik oksit, plastik, petro-kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Faydalı bakteri eklenerek geliştirilmiş özel formül cildin kuruması, pullanması ve kızarmasına neden olan sert kozmetik aktifler içermez.

Ürünlerinde doğayı tasarımsal açıdan kopyalayan Ozonlabs, cilt bakım ürünlerinde cilt temizliği ayrıntısı üzerine özenle eğilmiş ve 3 temel ürün geliştirmiştir. Bunlardan Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü hafif formülü ile her yaşın kullanımına uygun, sakinleştirici bir temizleyici ve faydalı bakteri içeren temiz kozmetik ürünüdür.


Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü özellikle Roza ve kızarıklık problemi yaşayan ciltlerin sakinleştirilmesinde ve günlük temizlik rutininde güvenli bir yardımcı olabilir. Makyajın ciltten temizliği sırasında hassas davranılması gereken, egzamatöz ciltlerde, akneli ve yangılı cilt dokusunda cildin üst tabakasına zarar vermeden nazikçe temizleyen yumuşak köpük yapı SLS – Sodium Laureth Sulphate içermez. SLS köpürücü ajan olarak bir çeşit deterjandır ve hassas ciltlerde kızarıklığa neden olabilir. Temiz kozmetik esası ile üretilen Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü SLS- Sodium Laureth Sulphate içermeyen formülü ile güvenle kullanılabilir.