Fason Kozmetik

Ozonlabs Fason Kozmetik

 

OZONLABS FASON KOZMETİK İLE ÜRÜN ÜRET

Ozonlabs markaların ya da marka olmak isteyen girişimcilerin sektördeki ürün üretim, markalama, test-analiz ve bakanlık bildirim süreçlerinde hizmet vermektedir.

Temiz kozmetik alanında gelişen sektör ihtiyaçları fason - private label üretimi de her geçtiğimiz gün ihtiyaçlar bazında şekillendirmektedir.

Fason kozmetik konusunda markaların

 • Ürün fikri
 • Marka fikri
 • Marka hikayesi
 • Marka konumlandırması
 • Ürün Üretimi
 • Tasarım Desteği
 • Fason Projelendirme
 • Ürün dolum ve ambalajlama
 • Ürün Test ve Analizleri
 • Ürün Bildirimleri

Süreçlerinde takip ve organizasyonunda Ozonlabs, girişimcilere hizmet vermektedir.

Fason Üretim Yapacağım. Ama Nasıl?

Fason kozmetik üretimi yaptırmak isteyen bir markanız varsa, üretimlerinizi mikro ve makro ölçeklerde on-time, zamanında hazır teslim çözümleri ile Ozonlabs'tan destek alarak ürettirmeniz kolay ve pratiktir.

Fason kozmetiğin asıl hedefindeki güzellik merkezleri, klinikler, kuaförler ve kozmetik markalar bu adımı ekonomik ve zamandan tasarruf çözümlerle Ozonlabs Fason Kozmetik hizmetinden faydalanarak alabilirler. Fason Kozmetik paketleri markasını kurmak isteyenler, marka sahibi girişimciler, güzellik merkezleri ve kuaförler için oldukça pratik ve zaman odaklı bir çözümdür. Siz müşterileriniz ve hedef kitleniz için çalışırken üretim ve markalama tarafındaki tüm adımları Ozonlabs zamanında halledecektir. 

Markanız için yapılması istenen fason kozmetik - private label formülasyonlarınız ve ürünleriniz, gizlilik sözleşmesi ile koruma altına alınmaktadır. 

Bünyenizde satış yaptığınız hali hazırdaki marka için yeni bir kozmetik formülasyon ve ürün arayışındaysanız, arge hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Temiz kozmetik formülasyonda Ozonlabs Türkiye'de 10 yıldır çeşitli marka ve girişime destek olmaktadır. 

Üretilen ürünler

Krem, sıvı sabun, şampuan, sıvı ve katı cilt maskeleri, losyonlar, kaş ve kirpik serumları, tonik, rollon, peeling ürünleri, el ve ayak bakım ürünleri, vücut losyonları, saç bakım serumları, anti-aging bakım ürünleridir. Ozonlabs fason kozmetikte sadece cilt, vücut ve saç bakım ürünleri alanında hizmet vermektedir. 

Fason kozmetik üretiminde ürün argesi, plana ve ürünlere uygun formülasyon, devam ürünleri formülasyonları, ambalaj seçenekleri, uygun tasarımlar için Ozonlabs ekibi sizden aldığı brief ile sizi çeşitli fason kozmetik paketlerine yönlendirecektir. Kimya mühendislerimiz ve formülasyon alanlarında çalışan alanında çalışan uzman ekibimiz, kozmetiği bir bilim dalı olarak görmekte, bu alanda yıllara dayanan tecrübesi ile yeni nesil akıllı içerikleri de listelerinde size sunabilmektedir.

Ozonlabs Fason Kozmetik

 

FASON KOZMETİKTE ADIMLAR

Kendi kozmetik markasını kurmak isteyenler, hali hazırda kozmetik markası bulunanlar ya da bünyesinde kozmetik ürünler satanlar için adımlar şunlardır.

 • Kimya görüşmesi için randevu alabilirsiniz
 • Fikrinizi anlatan bir fiziksel ya da online görüşme organize ederiz.
 • Fikrinizi dinler ve notlarımızı alırız
 • Ürün ambalaj örneklerini sunarız.
 • Markanızın tasarım süreçlerini planlarız. 
 • Hali hazırda tasarımlarınız mevcut ise bunları organizasyona alırız. 
 • Üretim takvimi planlarız.
 • Test ve analiz süreçlerini tamamlarız.
 • Bakanlık bildirim süreçlerini tamamlarız.
 • Fason üretimi teslimatı gerçekleştiririz.

 

FASON KOZMETİK ÜRÜN PLANLAMADA BİLİNMESİ GEREKEN ADIMLAR

Fason kozmetikte ürün adımlarını planlarken markaların bilmesi gereken en önemli husus, her yeni dönemle birlikte kozmetik regülasyonlarının ve etken maddelerin güncellendiğidir. Güncellenen yeni bilgiler sağlık bakanlığının tebliğinde yer almaktadır. Bu alanda bildirim verecek firmaların en az limited şirket olma ve üretici barkodları ile sisteme giriş ve bildirim yapmaları gerekmektedir. Üretilen her ürünün test ve analizlerinin sağlık bakanlığının UTS sayfasına yüklenmekte ve bildirim onayı alınarak piyasaya sürülmektedir. 

Ürün iddialarının etkinlik testlerinin yapılarak bildirimleri verilmesi bir zorunluluktur ve bu konuda üretici şirketler verdikleri bildirim ile sorumluluk altındadır. 

Eğer bir markanız var ve bu tür işlemler için bir ekibiniz yoksa, üretici firma olarak fason kozmetik üretimi yapan şirket markanız adına bildirim verecektir. Eğer kozmetik bir ürün barkodunuz yoksa yine aynı şekilde üretici barkodu ile ürün üretimi gerçekleştirilecektir. 

Bu anlamdaki sorumluluk, evrak takibi ve ürün güvenlik dosyalama da fason kozmetikte sizin adınıza Ozonlabs tarafından yapılabilir .Tüm bu hizmetler için eğitimli personel ve müşteri temsilciniz sizinle ve ihtiyaçlarınızla özel olarak ilgilenir.

 

FASON KOZMETİK TAKVİMİ OLUŞTURUN

Kozmetik piyasası önümüzdeki dönem yatırımları yükselen talep ile birlikte büyümektedir. Dönemsel olarak satışı bulunan trend ürünler yanısıra, pazarda ürünlerine sadık ve Do it yourself yani evde kendin yap modeli ile bakım yapan milyonlarca kadın ve erkek temiz, uygun, yeni ürünler arayışındadır.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde ürünlerin içerikleri her geçen gün değişmekte, yeni ve akıllı etken maddeler tanıtılmaktadır. Kozmetik piyasasına hakim markalar bu yeni etken madde arayışında ve yeni ürün üretiminde inovasyona değer veren, vizyoner ve akılcı, farklı ürünlerle hedef kitlesini sürekli mutlu edebilir. Bu alanda standarttan öte ezber bozan ürünler ve etken maddeler ile çalışmak markanızın sesini duyurmanızda size yardımcı bir aktördür. 

Eğer kozmetik alanında pazarlama yapan bir firma iseniz, ürünlerinizi ve ürün takibinizi yapan bir ekibimiz var. Ürün kombinasyonları ve uygun nitelikli paketlerle cilt bakımı, saç bakımı ve kişisel bakım ürünlerinde trend, yeni jenerasyon ürünlerin sizin adınıza takibini yapar ve ürün portföyünüz için sizi düzenli olarak bilgilendirir.

Her ay düzenli etken madde listeleri ve yeni ürün ambalaj seçenekleri kataloglarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ozonlabs Fason Kozmetik Üretim Hattı İletişim

Hafta içi 08.00 - 17.00 

Mail :  info@ozonlabs.com

Telefon : 05317212019