WhatsApp'tan Bize Ulaşın!

Hakkımızda

Balasu Dündaralp - Ozonlabs Yaşam Bilimleri
Angela Balasu Dündaralp, pHD
CEO, Ozonlabs

Temiz kozmetik olarak bilinen ve dünyada kozmetik alanda güncel bir akım haline gelen insan ve çevre sağlığına yönelik girişimin Türkiye’de öncüsü Ozonlabs ve kurucusu Angela Balasu Dündaralp, Avrupa ve Ortadoğu’da bu girişimin ilklerindendir.

Temiz kozmetik bilincinin yayılması, kozmetik içeriklerin insan sağlığı üzerinde fark edilen belirgin olumsuz etkileri nedeniyle gittikçe hızlanmış ve temiz kozmetik kullanıcıları, dünya çevre örgütleri, bilim insanları bu konu üzerine hassasiyetini arttırmıştır.

Kozmetik ürünlerdeki bir çok sentetik maddenin insan ve çevre sağlığı üzerindeki hormon bozucu, kanser yapıcı, alerjik etkileri konusunda çalışan Temiz Kozmetik / Clean Cosmetics ürünlerin önemi bu yüzyılda daha çok konuşulmaya başlandı.  

Ozonlabs Şirketleri ve markanın kurucusu Angela Balasu Dündaralp yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye’de ve tüm dünyada ses getiren Temiz Kozmetik içeriklerin geliştirilmesi ve üretilen kozmetik ürünlerde temiz kozmetik esasına dayalı ürünlerin üretimi ile ilgili öncü çalışmalarda bulunmuştur. Gelecek yüzyılda insan ve çevre sağlığı konusunda üretilen kozmetik ürünlerde biyo uyumluluğun daha çok gündeme gelmesi nedeniyle başlatılan arge çalışmaları sonucunda markamız Ozonlabs öncülüğünde temiz kozmetik üretmek isteyen üreticilere de danışmanlık hizmeti veriyoruz.

‘Daha iyi bir dünya için temiz kozmetik’  sloganı ile yola çıkan Angela Balasu Dündaralp ve Ozonlabs kendi çatısında fason üretim ve perakende markaları ile  çevre dostu ürünlerin sadece kozmetik alanda değil, kimya sektöründe de gelecek vaat ettiğini, dünyayı yeni nesiller için daha yaşanılabilir bir gezegen haline getireceğinin farkındalığı ile çalışıyor. 

NELER YAPIYORUZ? 

Kozmetik alanda büyümek isteyen herkese açık bir know-how ve üretim-süreç takibi ile çalışıyoruz. Ürettiğimiz temiz kozmetik ürünler sayesinde hedefimiz milyonlarca insanın güvenle kullanabileceği, temas etmekten çekinmeyeceği kozmetik içerikler tasarlamak ve tüketicinin beğenisine sunmak.

OZONLABS 'DÜNDEN GELECEĞE'

2013 - Ozonlabs, genç bir kadın girişimci, araştırmacı ve bilim insanı olan Angela Balasu Dündaralp'in geliştirdiği ürünler ve yaşam bilimleri olarak nitelendirdiği, sağlıklı yaşama dair tecrübelerini aktardığı bağımsız bir temiz kozmetik laboratuvarı olarak 2013'te İstanbul'da kuruldu. Böylece 2003 senesinden itibaren yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla, ozonlandırılmış zeytinyağı içeren ilk ürün olan Ozonlabs O3RSS Serum online satışa sunulmuş oldu.

2016 - Ozonlabs, zaman içinde Alman bilim insanları ve Türkiye ortak çalışması ile birçok medikal ve tıbbi projenin hayata geçirilmesinde etkili bir çekim noktası haline geldi.

2017 - yılında Ozonlabs ailesine Ozonlava Volkanik Maske, Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü gibi metabolizma dostu yeni temiz kozmetik ürünler katıldı. Dünyada bir ilk olarak ürünlerinin kullanma talimatını mobil uygulama ile kişiye özel hale getirdi ve ürünlerin kişiye özel kullanma talimatında iOS mobil uygulaması ile tanınan bir kozmetik bir şirketi oldu. 

2018 - Ozonlabs 2018 yılında genişleyerek Almanya'nın Hamburg liman şehrinde “Ozone Skin Care Cosmetics” adında bir satış ve dağıtım şirketi olan www.ozonlabs.de adlı bir girişim daha kurdu. Birleşik Krallık ve Amerika’ya amazon.com aracılığı ile tüm dünyada ürünlerimizin tedariğini gerçekleştirmeye başladı. 2018 yılında özel olarak üretilen şampuan, saç kremi gibi yeni ürünlerle birlikte toplamda dokuz adet ürün çeşidi tüketicilere sunulmuştur.

2019 - Ozonlabs, 2019 yılında dünyada hindistan cevizi yağının ilk kez ozonlandırıldığı forma sahip Cocodays Gündüz Serum'unu Türkiye ve tüm Avrupa'da satışa çıkarıldı. 

2020 - Ozonlabs Temiz kozmetik alanında Glam Anti - Aging Serum, Tabby Göz Çevresi Bakım Kremi, Ozonlabs Baby Shampoo (Bebek Şampuanı), Ozonlabs Aloe Vera Şampuan argesini tamamlayarak üretime geçti.

Ozonlabs, Temiz kozmetik alanında start-up firmalara ve yeni girişimlere kozmetik üretimleri konusunda proje yönetimi, ürün tasarımı, bakanlık bildirimleri, test, analiz ve üretim desteği süreçlerinde anahtar teslimi çözümler sunmaya başladı. 

Vizyon

Ozonlabs vizyonu gereği; çevresel kirlilik, ekosistemdeki değişim ve canlı biyotanın tahribatını önleyen kozmetik ve medikal ürünleri tasarlamak ile ilgili bir yaşam ve bilim merkezi kurmayı amaçlamaktadır. Ozonlabs, geleceğin dünyasında önem kazanacak aerocosmetics ve akıllı yaşam ürünlerini geliştirme-üretmede öncü bir dünya markası olmayı hedeflemektedir. 

Temiz kozmetik alanda B2B ve B2C’ye yönelik hedefleri doğrultusunda perakendede tüketicilerine üstün nitelikli kozmetik ürünler üretmenin yanı sıra, bu alanda kurulmuş kozmetik girişimleri ve start-uplara yönelik fason üretim çözümleri de sunmaktadır. Bu akışta, marka için ürün projelerinin geliştirilmesi, ürün tasarımı, ambalajlama, içerik yönetimi, markalama, yeni ürün argesi, ürün grupları oluşturma, bakanlık bildirimi, test ve analiz süreçlerinin yönetilmesi dahil anahtar teslimi bir hizmet alırsınız. 

Temiz kozmetik alanında B2B ve B2C çözümler ile markaların ve perakende kullanıcıların ihtiyaçlarının tespiti ve en iyi ürünlerin üretimini sağlamak temel hedeflerimizdendir. Bu yolda geleceğe yönelik, futurist kozmetik ve arge projelerin de tasarımlarında oyun kurucu olmayı planlıyoruz. 

Misyon 

  • Hayvanlar üzerinde deney yapmayız.
  • Çevreci ilkeler ile hareket ederiz.
  • Ürünlerimiz ve içeriklerimizde sürekli yenilik ve iyileştirme için çalışırız.
  • Çocuk işçi çalıştırmayız.
  • Gezegenimizin geleceği için ve daha iyi bir dünya için çalışırız
  • Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırırken, etik değerler çerçevesinde hareket edilmesi gerekliliğini de benimseriz. 
  • Severek çalışırız ve çalışmayı mesai tamamlamak değil, yaşam biçimi olarak ifade ederiz.
  • Cins, dil, din, milliyetlerden bağımsız tüm insanlığa hizmet eder ve geliştiririz.
  • Genç fikirlere önem veririz.