WhatsApp'tan Bize Ulaşın!

Çivit Otu Nedir? Çivit Otunun Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Çivit Otu Nedir? Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Çivit Otu Nedir?

Çivit Otu (Gerçek Çivit Otu) latince adı Indigofera tinctoria ve diğer adı Neelayamari’dir. Hindistan’da bulunan İndigo Ağacı olarak bilinen bu bitkiler ağaç olarak adlandırılsalar da çalı formda bulunan bitkilerdir. Indigofera Tinctoria Extract, İndigo ağacının kökleri olmadan tüm diğer kısımlarının ekstraktını kapsar. 

Çivit Otu Nedir? Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

 

Çivit Otu Ne İşe Yarar? 

Çivit Otu İndigo olarak bilinen en eski doğal boyalardan biridir ve çeşitli farklı bitkilerin fermantasyonu ile oluşur. Geleneksel Çin Tıbbında, Indigo naturalis veya qing dai olarak da bilinen yüzyıllardır kullanılmaktadır. Çinliler bitkiyi iltihabı ve ateşi azaltmak ve ağrıyı hafifletmek için kullanıyorlardı. Ek olarak, bitki hemoroidlerden akrep ısırıklarına kadar çok sayıda rahatsızlığın tedavisi için kullanılmıştır.

Çivit Otu içerikli toniği alın ve cildinizin herhangi bir yerine uygulayın. Cilde masaj yapın ve parlayan bir cilt elde etmek için belirli bir süre düzenli olarak uygulayın. Cildinizdeki küçük lekelerin yavaş yavaş kaybolacağını gözlemleyeceksiniz. Ayrıca Indigo içeren tonikler cildinizin parlamasına yardımcı olabilir. Düzenli olarak cildinize uygulamanız bazı scar ve dokuların iyileşmesine yardımcı olabilecektir. 

Çivit Otu İçerikli Tonik Kullanmanın Cildiniz İçin 6 Faydası

Tonik Olarak Çivit Otu Kullanımı - Uygun yüz cilt bakımı, düzenli temizlik ve nemlendirme gerektirir. Bununla birlikte, yüz tonikleri sağlıklı ve temiz bir yüz görünümünüzün sağlanmasında önemli bir rol oynar. Özellikle Çivit Otu içerikli Cilt tonikleri günlük cilt bakım rutininize dahil edilebilir.

pH Dengesi  - Yüz tonikleri cildinizin pH veya potansiyel hidrojen seviyesini dengelemeye yardımcı olur. pH seviyeleri cildinizin asitlik seviyesinin bir göstergesidir ve 0 ile 14 arasındaki bir ölçekte ölçülür, 7 en nötr seviyedir. Dengeli bir pH seviyesine sahip olmak, cildinizin yağlılığa ve enfeksiyona daha az eğilimli olduğu, daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm oluşturduğu anlamına gelir.

Detoksifikasyon - Cildinizin sağlığını ve görünümünü etkileyen birçok toksin, endüstriyel kimyasallardan gelir. Yüz tonikleri, duman, duman ve diğer kimyasal kalıntılar gibi çevresel toksinleri cildinizden temizlemek için çalışır. Bu, cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Gözenek Sıkılaştırıcı - Büyük yüz gözenekleri daha fazla kir, yağ ve toksinlerin cilde girmesine ve tahrişe ve enfeksiyonlara neden olur. Yüz tonikleri yüz gözeneklerinizi sıkılaştırır ve daha az yağ ve toksinlerin cilde yerleşmesini sağlar. Çivit otu eksraktı da tam olarak, sivilceleri önlerken daha taze, daha temiz ve daha az yağlı bir görünüm oluşturur.

Sivilcelerde Azalma - Cildinizdeki akneler ağrılı ve çirkin görünümde ve yüz skarlaşmasına neden olabilir. Ayrıca cildinizin daha yağlı, donuk ve dengesiz görünmesine neden olabilir. Cilt tonikleri bunun için yağlı birikintileri, kalıntıları ve ölü cilt hücrelerini kaldırarak,  yüz lekelerinin ve aknelerin miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Hidrasyon ve Beslenme - Yüz tonikleri cildinize nemlendirme sağlar, bu da elastikiyeti, pürüzsüzlüğü, nemi ve daha genç bir görünümü korumak için gereklidir. Doğru cilt nemlendirme, yaşlanan cildin belirtilerini azaltır ve yüz kozmetiklerinin uygulanması için etkili bir temel sağlar. Bununla birlikte birçok çivit otu içerikli yüz tonikleri cildinizi sağlıklı ve dengeli tutmak için vitaminler ve diğer temel cilt besinlerini sağlar.

Çivit otu serumuna göz atın

Kaynaklar:

https://cosmetics.specialchem.com/inci/indigofera-tinctoria-extract

https://healthyliving.natureloc.com/neelayamari-indigofera-tinctoria-benefits/

https://www.leaf.tv/4692659/what-are-the-benefits-of-a-facial-toner/

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ivit_otu

 


Yorum Yap

Lütfen, yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.