İçeriğe geç

GÖZ ÇEVRESİ BAKIM KREMi UYGULAMAK GEREKLİ Mİ?

29 Apr 2021 0 yorum
Göz altı, göz çevresi bakım kremi uygulamak gerekli mi?
GÖZ ÇEVRESİ BAKIM KREMi UYGULAMAK GEREKLİ Mİ?

Göz altı, göz çevresi bakım kremi uygulamak gerekli mi? Göz çevresi bakım kremi gerekli ise nasıl bir göz altı veya göz çevresi kremi kullanabiliriz? Hangi göz altı bakım içerikleri bizim için iyi olabilir?
Bir cilt bakımı rutininde genellikle gözden kaçan adım göz kremi uygulamaktır.  Dikkat edilmeyen bir adım gibi görünse de bu adımın gerçekte ne kadar önemli olduğuna şaşırabilirsin. İster cilt bakımı dünyasıyla yakın zamanda tanışmış ol, ister her zaman en yeni yaşlanmayı geciktirici ürünleri arıyor ol, günlük rutinine bir göz kremi eklemenin ana nedenlerini açıkladığımız bu yazı ilgini çekebilir. 
Öncelikle göz çevresindeki cildin daha yaşlı, kuru, bazen renksiz hatta kırışık görünmesinin bir nedeni şudur: Göz çevresindeki dokular gerilmeye ve sarkmaya karşı daha hassastır, bu nedenle yüzümüzün diğer bölgelerinden daha hızlı olgunlaşır, su kaybedebilir ve renk değişimi olabilir.  
 

  1. Önlemek, iyileştirmekten çok daha iyidir. Göz çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklar söz konusu olduğunda önleyici tedbirler almak daha mantıklıdır. Gözlerinizin etrafındaki ince deri tabakasını korumak için yirmili yaşlarınızda göz çevresi bakım kremi kullanmaya başlamanızı öneririz. C vitamini içeren göz çevresi bakım kremleri, kolajen üretimini artırarak kaz ayakları ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerinden kurtulmaya yardımcı olur. Göz altlarınıza daha parlak bir görünüm kazandırır ve yaşlılık lekeleri ve hiperpigmentasyon gibi renk değişimlerini en aza indirir. C ve E vitaminleri, ferulik asit ve meyve özleri, UV ışınları veya kirleticilerden kaynaklanan oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur. Çevresel radikaller ve kullanılan makyaj malzemelerinin göz çevresinde cilt dokusu ve katmanlarında bıraktığı renk, pigment, makyaj temizleme mendilleri ve solüsyonları içindeki kimyasal maddeler göz çevresinde renk tonu değişimi ve kırışıklığa neden olabilir. Bu yüzden iyi bir temizlik ve göz çevresi bakım kremi öncesinde destekleyici bir serum da bu bölgeye uygulanabilir.
 
  1. Göz Çevresi Bakım kremleri nemlendiricilere kıyasla özel olarak formüllendirilirler.
Göz kremi sadece ML olarak daha küçük ambalajlarda paketlenmiş pahalı bir nemlendirici değildir. Göz çevrendeki cilt özellikle hassastır ve göz kırptıkça sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini göreceğin yer bu bölgedir. Göz çevresi kremleri, bu kırışıklıkları önlemek için özel içeriklerle formüle edilmiştir. Göz çevresinin nemlendirilmesi, beslenmesi için göz çevresine uygulanan özel bakım kremi ve yüz yogası bir arada cildin ve göz çevresinin toparlanması için çok hızlı etki gösterebilir.
 
  1. Göz altı torbalarına müdahale edin.
Göz çevresi bakım kremi sürmek için bir neden bulamadıysan, şimdi bir tane var. Uyandığında kendini şişmiş ve kabarık gözlerle buluyorsanız, kan dolaşımını hızlandıran içeriklerle formüle edilmiş göz çevresi bakım kremlerine ve ozonlu serumlara göz atın. Şişkinliği azaltmak için göz altındaki damarları daraltacak anti-varis kompleks içerikler işine yarayabilir. Göz çevresinde ödem oluşumu veya çok az uyuduğunuz için gözünüzün altında torbalar varsa, göz çevresinde sakinleştirici vitaminler ve kompleks yağlar içeren göz çevresi bakım kremleri ​​işe yarayabilir. Göz çevrendeki değişikliği gerçekten görebilmek için daha fazla uyuman, daha az alkol almanız ve daha az tuz tüketmen gerekmekte. Alkol göz çevresinde ödem yaparken, sigara ve kahve renk değişimi ve çökmeye neden olabilir.
 
  1. Hidrasyon güzel ve ışıltılı bir göz çevresinin anahtarıdır.
Göz altlarınızda çok az yağ bezi vardır, bu onu yüzünüzün en kuru kısımlarından biri yapar ve aynı zamanda fondöten, kapatıcı ve pudra uyguladığınızda durumu daha kötüleştirir. Göz çevresindeki cilt kuru ise, daha nemlendirici bir formüle ihtiyacınız vardır. Bu durumda, özel bir göz kremi cilt bakımı rutininde değerli bir katkı olacaktır. Omega yağ asitleri içeren bir göz kremi kullanmak, göz çevrendeki hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olabilir. İyi bilinen bir süper gıda olmanın yanı sıra, omega yağ asitleri, özellikle kuru bölgelerde cilt nemini artırmaya yardımcı oldukları için topikal olarak uygulandıklarında da faydalıdır. Nemi yenilemek için besin açısından zengin hidrasyon sağlamak için hyaluranik asit, allantoin ve kayısı çekirdeği yağı gibi içerikleri barındıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca provitamin B5 ve B, C grubu göz çevresinin canlandırılmasına beslenmesine yardımcı olan en önemli içeriklerdir.
 
  1. Koyu halkalarla mücadele edelim.
Göz altı koyuluğunun nedeni değişkenlik gösterse de onu tedavi etmek için kullanılan maddeler ortaktır. Aşırı melanin üretimiyle savaşmak için kolajen arttırıcı peptidler barındıran kremler arayın. Göz kremi koyu halkaları tamamen ortadan kaldırmasa da zamanla alanı belirgin şekilde aydınlatacaktır ve böylece kapatıcı kullanma ihtiyacınız da azalacaktır. Makyaj koyu halkaların başlıca sebeplerinden biridir. Water-proof yani suya dayanlıklı rimel ve kalemler cilt dokusu altında bir gölge ve karanlık bir hale bırakır. Bunları temizlemek için kulladığın solüsyonlardaki sentetik yağlar da bu pigment ve boyaların özellikle cilt dokusunda yer etmesine neden olabilir. Bu yüzden su bazlı rimel ve göz kalemi kullanmak, vernik esaslı olduğundan far kullanmamak, göz altı kapatıcısı ve bb kremleri göz çevresine uygulamamak önemlidir. Her gün bakımı düzgün ve temiz kozmetik içeriklerle yapmak genç bir cildin ilk anahtarıdır.
 
Göz Çevresi Bakım Kremleri Hakkında Bazı İpuçları
  • Göz çevresi bakım kremini buzdolabında saklamayı dene. Ekstra serinlik, yorgun gözleri yatıştırır ve şişkinliğin giderilmesine yardımcı olur.
  • Makyajının altında göz çevresi bakım kremi kullanmak, kapatıcının daha düzgün bir şekilde uygulanmasına yardımcı olabilir ve ince çizgiler oluşturmasını engelleyebilir.
  • Göz çevresi çok hassas olduğu için en iyi göz kremleri kokusuz, alkolsüz ve parabensiz olacaktır.
 

Göz Çevresi Bakım Kreminde Ambalajın önemi

Göz çevresi bakım kreminin ambalajı her zaman ışık geçirmez ve hava geçirmez olmalıdır. Ürün havaya ve ışığa maruz kalırsa bileşenlerin etkinliği azalır.
 
Yukarıda bahsedilen öneriler ışığında artık göz çevreniz için doğru ürünü seçebileceğine inanıyoruz. Göz çevresi bakım kremleri sabah akşam olmak üzere yenilenmelidir. Aslında sadece krem değil göz çevresine de uygulanabilen serumları kullanarak bu bölgeyi destekleyebilirsiniz.Örneğin temiz kozmetik yağlardan çivit otlu serum üzerine göz çevresi bakım kremi uygulayabilirsin. Uygulanan serumun üzerine Kokusuz, sentetik yağlar ve koruyucular, SPF içermeyen bir formül kullanmayı unutma. Yani hassas göz çevresi derisine zarar vermeyen ürünler kullanman önemli. Sağlayacakları yararların başında ise cilde gereken nemi sağlayarak hassas bölgeyi onarmak önceliklidir. Düzenli kullanımda hayalindeki göz çevresi görünümüne kavuşabilirsin.

https://ozonlabs.com/products/tabby-goz-cevresi-bakim-kremi?_pos=1&_sid=99af8b2a8&_ss=r
 
Sağlıkla
 
 
 

Yeni Ürünler

Son Görüntülenen

Son Görüntülenen Ürünler
Yukarı Geri Dön
Kapat
Seçeneği Düzenle
Kapat
Beni Haberdar Et
Kapat
Kapat
Kapat
Giriş
Kapat
Sepetim (0)
Kapat
Ozonlabs Yaşam Bilimleri
Ozonlabs

Ayrılmadan önce...

3 AL 2 ÖDE
1+1 Ürün

Kampanyalarını Kaçırmayın!

Alışverişe Devam Edin
Yeni Ürünler 6