Whatsapp danışma hattımız için tıklayın

Kırışıklık Kremi Nedir?

Gün içinde yaşanılan stresin üzerimizdeki geri dönüşleri, belirgin çizgiler ve derin kırışıklıklardır. Çok kolay kazanılan bu çizgileri cildinizden silip atmak ne yazık ki o kadar kolay değil. Botulinum (Botoks) veya acı veren birçok cerrahi işlem sonucu kırışıklıklardan kurtulmaya çalışırız. Kimi zaman sonuç istediğimiz gibi olmaz. Daha çok kırışıklık kremlerine yönlenmeye başlamanın temel nedeni de budur. Peki kullandığınız kırışıklık kreminde aradığınız nedir? Size kırışıklık kremi hakkında bilmediklerinizi bu yazıda anlatacağız.

Kırışıklık Kremi Nedir?

KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMAK İÇİN UYGULANAN TEDAVİ TÜRLERİ

İnsan vücudunda meydana gelen iki tür kırışıklık vardır. Bunlardan biri yüzey çizgileri, diğeri ise derin oluklardır. Herhangi bir etkiye sahip olan kırışıklık tedavilerinin çoğu, ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Daha derin kırışıklıklar için, plastik cerrahi veya dolgu maddesi enjeksiyonu gibi daha agresif teknikler kullanılır.

Acısız ve maliyet bakımından uygun olduğu için kırışıklık kremi en çok tercih edilen yöndür. Kimyasal ürünleri tercih etmeyen kişilerin doğal yağları karıştırarak elde etikleri kırışıklık kremi vardır.

İlaç Kullanımıyla Tedavi

A vitaminin türetildiği tropikal retinoidlerin, ince kırışıklıkları, bazı pigmentasyonları ve ciltteki pürüzleri azalttığı söylenmektedir. Kırışıklık kremi yerine bu tür ilaçlar kullanan kişilerin cildi güneş ışığına karşı hassaslaşacağı için, hastanın cildini koruması ve ilacı bir cilt bakım programıyla kullanması gerekmektedir. Bu tür ilaçların olası olumsuz etkileri; kuruluk, kaşıntı, yanma hissi, karıncalanma ve kızarıklıktır. Tezgah Üstü (OTC) kırışıklık kremi, aktif bileşenlerde ve dolayısıyla da etkinlik bakımından önemli ölçüde değişeceğinden olumlu etkiler doğurabilir. Hafif ila mütevazı sonuçlar bazen retinol, alfa hidroksi asitler, kinetin, koenzim Q10, bakır peptidleri ve antioksidanlardan elde edilebilir. Bir OTC kırışıklık kremi içinde bulunan aktif bileşen konsantrasyonu, reçeteli olandan önemli ölçüde daha düşük olacaktır.

Estetik Yoluyla Tedavi

Bu alanda birçok cerrahi seçenek mevcuttur. Dermabrazyon, cildin üst katmanlarının zımpara kağıdı veya başka bir mekanik araçla kontrollü bir şekilde yıpranmasını veya aşınmasını içeren cerrahi bir prosedürdür. Uygulanacak olan dermabrazyon işlemi; ince kırışıklıkları, dövmeleri, nevileri veya molleri, akne izlerini ve diğer yara izlerini gidermek için kullanılır. Bu yöntem cildinizde haşlanma, şişme ve kızarıklığa neden olabilir. Bunlar genellikle 2 hafta sonra kaybolur, ancak bir miktar pembe renk birkaç ay kalabilir. İstenen sonuçlar hemen alınamayabilir ve birkaç ay sürebilir.

Mikrodermabrazyon işleminde, cildin yüzeyindeki mikro kristalleri alüminyum oksitle püskürtmek için güçlü bir vakum kullanır. Prosedür, cilt hücrelerinin en dış katmanlarını siler ve alttaki cilt katmanlarında hücre büyümesini uyarır. Bu tür bir tedavinin cilde daha taze ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmasının yanı sıra, çizgi ve kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, kaba cilt ve güneş hasarının görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu söylenir. Hastanın tedavi edilen cilt bölgesi alanlarında hafif kızarıklık meydana gelebilir.

Lazer Tedavisi

Bu tedavi yönteminde, ışık kaynağı ve radyofrekans (RF) cildin dış katmanını bir lazer ışını ile tahrip ederken, dermis veya altta yatan cilt ısınır. Bu da, yeni kolajen liflerinin gelişimini teşvik eder. Yara iyileştiğinde, yeni cilt daha pürüzsüz ve daha sıkıdır, ancak tedavi olan yüzeyin iyileşmesi birkaç ay sürebilir

Botoks Tedavisi

Yaygın olarak yaptırılmakta olan botoks, kasların kasılmasına neden olan kimyasal sinyalleri engeller. Kırışıklıkların yanı sıra bir dizi tıbbi durumu tedavi etmek için de kullanılır. Hedeflenen kaslara küçük dozlarda enjekte edilir. Kaslar artık sıkılmazsa, cilt daha az kırışmış ve pürüzsüz bir görünüm vererek düzleşir. Tedaviler genellikle 3 ay sürer, bu nedenle tekrarlanan enjeksiyonlara ihtiyaç duyulur.

Kırışıklık Kremi Nedir?

Yüz Gerdirme ve Dolgu Tedavisi

Yüz gerdirme genellikle cildin altında yatan dokuların sıkıştırılması veya sıkıştırılmaması için aşırı yüz derisinin ve yağının çıkarılması işlemidir. Dolgu ise; yumuşak doku, dolgu maddeleri arasında, kolajen, hyaluronik asit veya yağ bulunur. Daha derin yüz kırışıklıklarına enjekte edilir. Bölge, dolgunlaştırılır, yumuşatılır ve cilde daha fazla hacim kazandırılır.

Kırışıklık Kremi Tedavisi

Kullanılacak olan kırışıklık kremleri cildiniz için daha zararsızdır. Kimyasal içeriği fazla olan kırışıklık kremleri cildinizde ters reaksiyon gösterebilir. Bunun için kırışıklık kremi almadan önce içerisinde bulunan maddeleri araştırmanız gerekmektedir. Kırışıklık kremlerinden alacağınız etki diğerleriyle karşılaştırdığınızda daha uzun sürebilir. Fakat, kullanacağınız kırışıklık kreminin içindeki toksinlerin cildinize vereceği zarar, diğer tedavi yöntemleriyle kıyaslandığında çok daha azdır.

Güvenilir bir kozmetik firmasından veya cilt bakım kuruluşlarının size sunacağı kırışıklık kremi, içeriğini öğrenmeniz ve güvenilirliğini test etmeniz kesinlikle daha acısız olacağı gibi, büyük maliyetlere de neden olmayacaktır. Birçok kadın kırışıklık kremini kendisi yapma taraftarı olmuştur. Kırışıklık kremi yapmak çoğu zaman güvenilir ve maliyet bakımından olumlu olabilir. Ancak evde yapılacak olan kırışıklık kremi etkisi istenildiği düzeyde olmadığı gibi çok uzun bir zamana yayılmaktadır.

KIRIŞIKLIK KREMİNİN AVANTAJLARI

 • Kırışıklık kremi, diğer kırışıklık tedavilerinin aksine cildinize geri dönüşü olmayan zararlar vermez.
 • Kırışıklık kremi maliyeti bakımından sizi zorlamayacaktır.
 • Düzenli periyodlarda kullanıldığı taktirde etkisi çok daha uzun olacak olan kırışıklık kremi, gün içerisinde kullanılabilir.
 • Cildinizi hem iyileştiren, hem de gençleştiren kırışıklık kremi, size her gün daha ışıltılı bir hava katacaktır.
 • Kırışıklık kremi, cildinizde günler, haftalar ve hatta aylarca sürecek olan kızarıklık, morluk, kaşıntı veya pul pul dökülmelere neden olmayacaktır.
 • Kırışıklık kremi içerisinde bulunan kolajen maddeler cildinizde meydana gelen izleri de iyileştirme özelliğine sahip olabilir.

CİLDİNİZ İÇİN EN DOĞRU KARARI VERİN

Eğer sizde geri dönüşü olamayan cerrahi yollara girmek istemiyor veya zararlarından endişe ettiğiniz ilaçları kullanmak istemiyorsanız "Cocodays Gündüz Serumu" tam size göre. Kırışıklık kremi görevinin yanı sıra, cildinizi yenileyecek ve onaracak olan bu serum, size ışıltılı bir cilt kazandıracak. Diğer kırışıklık kremleri aksine içinde zararlı hiçbir kimyasal maddeyi barındırmayan Cocodays Gündüz Serumu cildinizi her zaman nemli tutacaktır.

 • Kırışıklık kremi olarak kullanacağınız bu ürün, cildinize nüfuz ettiği an kan akışını hızlandıracaktır. Bu da, hücrelerin tazelenerek yenilenmesini sağlayacaktır. Cildiniz için kırışıklık kremi görevi görecek olan Cocodays Gündüz Serumu, cildiniz üzerinde bulunan sivilce, akne, egzama, sedef hastalığı gibi cilt sorunlarıyla da savaşacaktır.
 • Kırışıklık kremi görevinin yanı sıra cildinize kaybettiği nemi kazandıracak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Cildinizi tahriş etmeyecek olan kırışıklık kremi, olası kızarıklık ve morluklara karşı savaşır.
 • Yüzünüzdeki çizgilerden kurtulmanıza yardım edecek olan kırışıklık kremi, yara izlerinden ve şişkinliklerden de sizi kurtaracaktır.
 • Aşırı soğuk veya aşırı sıcak havalarda cildinizi koruma altına alacak olan bu kırışıklık kremi, sizi olumsuz hava koşullarından koruyacaktır. Cocodays Gündüz Serumu kırışıklık kremi görevinin yanı sıra sizi 4 faktöründe zararlı güneş ışığından korur.
 • Bu amaçlarla kullanmak zorunda kalacağınız birden fazla ürünü, sizler için kırışıklık kremi olarak tekbir üründe topladık. Kırışıklık kremini yanınızdan asla ayırmak istemeyeceksiniz.
 • Kırışıklık kreminin cildinize daha çabuk etki etmek istiyorsanız, kırışıklık kremini uygulamadan önce, yüzünüzü muhakkak yıkayınız. Yüzünüzü ne soğuk, ne de sıcak suyla yıkamayın. Ilık suyla yıkadığınızda cildiniz rahatlayacaktır. Kırışıklık kremini rahatlamış yüzünüzde sürdüğünüzde etkisi daha hızlı ve güzel olacaktır.
 • Yüzünüzde meydana gelen kırışıklıkların temelinde cilde doğru bakmamak yatar. İyi bakılmayan cilde kırışıklık kremi istenilen faydayı göstermeyebilir. Bu yüzden cildinize her zaman iyi bakın ve cildinize uygun kırışıklık kremi tercih edin.

Önerilen kullanım şekli: Cocodays Gündüz Serumu temiz cilde günde 1 kez ve sabahları masajla uygulanır. Gün içinde ihtiyaç duyulursa tekrar Cocodays uygulaması yapılabilir.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/ articles/174852.php

Yorum Yap

Lütfen, yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.