WhatsApp'tan Bize Ulaşın!

Moringa Maskesi

Moringa bitkisi Himalaya Dağlarının eteklerinde, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş bölgesinde yetişen şifalı bir bitkidir. Moringa bir çok cilt maskesinin ve ilacın hazırlanmasında kullanılmaktadır.

Moringa maskesi


Moringa tozu, yüksek anti-oksidan ve içeriğindeki zengin C vitamini ile cildin canlandırılmasına yardımcı olur. Sivilceler, mantar enfeksiyonları, ciltte tutulum gösteren kepeklenme gibi durumlarda, makyaj sonrası yorulan ve kuruyan ciltlerinde moringa ile hazırlanacak volkanik bazlı bir maske ile cildinizin toparlanmasına yardımcı olur.

İçindekiler:

Probiyotik köpük, ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı ve volkanik maskeyi içeren Ozonlabs Süper Paket ile indirimli olarak alabilirsiniz.

Moringa Maskesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle yüzümüzü probiyotik temizleyici köpük ile 3 dakika kadar beklettikten sonra yıkıyoruz. Probiyotik köpük ile cildimizi temizlememiz çok önemli çünkü faydalı bakterilerin cilt florasını korumaya yardımcı olduğu biliniyor ve probiyotik köpük bunu bizim için gerçekleştiriyor. Alerjik ciltlerde kullanımı oldukça iyi sonuçlar veren probiyotik temizleme köpüğü, çok ağır kimyasal ajanları dahi temizlediğinden makyaj temizleyicisi olarak da kullanılabilir.
Cilt temizliğimizi yaptıktan sonra maskeyi hazırlamaya geçebiliriz.

Moringa maskesi


Bir kaba volkanik maskeden tüm yüzümüze yetecek kadar volkanik maske alıyoruz. Maskenin içerisine 5 damla Himalaya Tuzu katarak karıştırıyoruz.
Moringa tozundan dörtte bir çay kaşığı karışımımıza ekliyoruz ve iyice harmanlıyoruz.
Ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı Cocodays’ten 2 pompa ekliyoruz.

Bütün ürünleri karıştırdığımızda doğal moringa içeren maskemiz makyaj sonrası ciltte yorgunluk üzerinde etkili olması için hazır oluyor. Rafta beklememesi gereken, evde anında yapıp kullanılması gereken bir maske olduğunu da unutmamak gerekli.

Moringa maskesini 10-15 dakika beklettikten sonra yıkıyoruz. Yıkadığımızda hafif kızarmış ve kaşınan bir ciltle karşılaşmanız korkutmasın, bu maskenin içindeki ajanların çalıştığını gösteriyor.

Moringa maskesi


Yüzümüzü yıkadıktan sonra atlamamamız gereken adım ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı Cocodays’i cildimize uygulamak.

Moringa maskesini akşam vakitlerinde uygulayıp ardından Cocodays ozonlandırılmış hindistan cevizi yağını uyguladıktan sonra uyursak, cildimizin maske ve ardından yağ ile girdiği reaksiyon devam ederek gece uykuda da çalışacaktır. Uyandığımızda bu yoğun çalışmanın sonucunda daha beyaz bir ciltle güne başlayacağız.

Sevgilerle.


Yorum Yap

Lütfen, yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.