İçeriğe geç

Ozonlava Volkanik Maske ile 72 Saat Kuralı 

09 Jul 2019 2 yorum
Ozonlava Volkanik Maske ile 72 Saat Kuralı 

72 Saat Kuralı, Ozonlava Volkanik Maske kullanımı doğrultusunda uygulanan; cildi arındırma ve sakinleştirerek O3RSS serum kullanımına hazır hale getirme olarak tanımlanabilen bir kuraldır. 

72 saat kuralı ile ilgili detaylara girmeden önce, Ozonlava Volkanik Maske’nin etki alanlarına ve kullanım nedenlerine girmemiz bu kuralı daha net anlayabilmemizi sağlar.

Ozonlava Volkanik Maske ile 72 Saat Kuralı 

Ozonlava Volkanik Maske’nin Etki Alanları Nelerdir?

Ozonlava Volkanik Maske; bentonite kilinden (beyaz kil) üretilen, doğal volkan tüfü ve sülfür içeriği ile ön plana çıkan, cildi etkin bir şekilde arındırmaya yarayan temiz kozmetik sınıfında bir maskedir. Yani; içeriğinde paraben, parfüm, silikon ve benzeri kimyasal maddeler barındırmaz. 

  • Volkanik Maske, akneli, komedonlu, siyah noktalı ciltlerin arındırılmasını sağlar.
  • Ozonlava Volkanik Maske sayesinde cildinizdeki sebum salınımı dengelenir.
  • İçeriğindeki doğal volkan tüfü yoluyla cildiniz serbest radikallerden, çevresel faktörlerden ve kirden arındırılır.
  • Aynı zamanda bu maske, kimyasal içeren kozmetik ürünleri kullanımı nedeniyle cildinizde var olan silikon benzeri katkı maddelerinin temizlenmesine yardımcı olur. Volkanik Maske ile 72 saat kuralı bu noktada devreye girer diyebiliriz. Kural uygulandığında cildiniz sebumdan, kimyasal maddelerden arınmış hale gelir.
  • Maske içerisindeki sülfür sayesinde cildiniz siyah noktalardan da arınır ve beyazlar. Sülfür, ortamda asit etkisine sahip, aynı zamanda antibakteriyel bir maddedir. Böylece cilt üzerindeki sebum uzaklaştırılır.
  • En bilinen etkilerinden biri ise cildi beyazlatmaya yardımcı olmasıdır. Ciltte UV ışınları nedeniyle pigmentasyon artışı görüldüğünde, Volkanik Maske ile bakım yapılabilir ve cilt renginin daha berrak ve beyaz olması sağlanabilir. 

72 Saat Kuralı Neden Uygulanmalıdır?

Daha önce belirttiğimiz gibi, Volkanik Maske doğrultusunda uyulması gereken 72 saat kuralı bir nevi cilde ön hazırlık sağlama, arındırma ve sakinleştirme görevi içerir.

Bu kurala göre, 72 saat yani 3 gün boyunca, sabah ve akşam 5’er dakika cilde Volkanik Maske uygulanır. Böylece cilt; silikon ve diğer türlü kimyasal maddelerden, makyaj malzemelerinden ve kozmetikten arındırılır. 

  • Ozonlava Volkanik Maske ilk edinildiğinde; ciltte parlaklık, siyah nokta ve benzeri problemler bulunuyorsa cilt bu maske ile 72 saatlik bir süreçte temizlenmelidir. Bu kural, daha önce hiç Ozonlabs ürünleri kullanmamış yahut bir dönem silikonlu içerik kullanımına maruz kalmış kişilerce uygulanabilir. 
  • Genellikle, kişilere özellikle O3RSS Serum kullanımı öncesi Volkanik Maske ile 72 saat kuralını uygulamaları tavsiye edilir. O3RSS Serum, içeriğinde ozonlandırılmış zeytinyağı bulunan bir üründür. Çoğu kişi tarafından “ozon yağı” olarak bilinir ve Ozonlabs ürünleri arasında en fazla rağbeti kendisi görür.
  • Normal şartlarda, ciltte akne vulgaris görüldüğünde yahut sebum artışı olduğunda, o3 yani ozon bu durumu baskılayabilir. Çünkü ozon, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Ancak; ozon yağı bu durumu aknenin içini boşaltarak sağlar. Bu nedenle aknenin ilk etapta daha fazla şişmesine sebep olur. Yani ciltte inflamasyon görülebilir.
  • Aslında bu durum, ozonun cildinizde etki ettiğini gösterir ve cilt çalışır duruma gelir. İnflamasyon durumu yaklaşık bir hafta içerisinde sakinleşir. Kısaca, sanıldığı gibi daha fazla sivilcelenme problemi kalıcı olarak yaşanmaz. Fakat inflamasyon yaşanmasını önlemek için ve bu aşamayı sorunsuz bir şekilde atlamak için, araya 72 saat kuralı ile bir bariyer koyulması gerekir. Bu doğrultuda, cildi Ozonlava Volkanik Maske ile sebumdan, silikondan, petrol türevi kimyasallardan temizlemek öncelik kazanır. 

Ozonlava Volkanik Maske cildi tüm kimyasallardan, 72 saat boyunca uygulandığı takdirde arındırmaya yardımcı olacaktır. Sebum ve kimyasallar ciltten arındığında ve cilde ozon (o3) yüklemesi yapıldığında, cilt iyileşmeye başlayacaktır. 

Ozonlava Volkanik Maske ile 72 Saat Kuralı 

72 Saat Kuralı Uygulandıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Volkanik Maske ile 72 saat kuralını 3 gün boyunca gerçekleştirme işlemini tamamladıysanız, O3RSS Serum dahil diğer Ozonlabs ürünlerinin kullanımına rahatlıkla geçebilirsiniz.

Böylece, ciltte inflamasyon görülme olasılığını bir kenara bırakıp, cildin daha sakin ve arınmış bir halde bakımına başlamış olursunuz. 

72 saat kuralı sonrasında Volkanik Maske kullanımı haftada 2’ye indirilebilir. Cildinde lekelenme, egzama, kırışıklık ve benzeri problemler bulunan kişiler ozonlandırılmış zeytinyağı içeren O3RSS Serum kullanımına, akşamları uygulamak koşulu ile geçiş yapabilir. Günlük cilt temizliği ise Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü ile sabah-akşam sağlanmalıdır. 

Kuralı uygulama süreci bittikten sonra, akneli ciltlere sahip kişilerin mümkünse sabah saatlerinde Volkanik Maske uygulamaları tavsiye edilir. Çünkü içeriğindeki sülfür ve probiyotik, 12 saate kadar çalışabilme yetisine sahiptir. Böylece cildiniz gün içerisinde çevresel kirliliğe ve çeşitli etkenlere karşı çok daha dayanıklı, daha beyaz olacaktır ve toleransı yüksek hale gelecektir. 

Yeni Ürünler

Son Görüntülenen

Son Görüntülenen Ürünler
Yukarı Geri Dön
Kapat
Seçeneği Düzenle
Kapat
Beni Haberdar Et
Kapat
Kapat
Kapat
Giriş
Kapat
Sepetim (0)
Kapat
Ozonlabs Yaşam Bilimleri
Ozonlabs

Ayrılmadan önce...

3 AL 2 ÖDE
1+1 Ürün

Kampanyalarını Kaçırmayın!

Alışverişe Devam Edin
Yeni Ürünler 6