İçeriğe geç

Probiyotik Temizleyici Köpük ile Makyaj Temizleme

11 Jul 2019 0 yorum
Probiyotik Temizleyici Köpük ile Makyaj Temizleme

Makyaj yapmak kimi zaman bir terapi niteliği taşımaktadır; kişinin kendisini daha iyi, daha özgüvenli hissetmesini sağlar. Kullanılan makyaj malzemelerin içeriğini bilmek, cilde daha güvenli bir zemin hazırlayacaktır. Ek olarak, içeriği ne olursa olsun; makyajın ciltte uzun süre kalmaması ve uygun bir temizleyici köpük ile temizlenmesi gerekir. Çünkü cildinizin de nefes almaya ihtiyacı vardır. 

Son zamanlarda kozmetik ürünlerinin kullanımında olan artış, yan sanayi ürünlerinin ve içeriğinde pek çok zararlı maddenin bulunduğu malzemelerin piyasaya sürülmesine neden olmuştur. Bu nedenle, dış görünüşünüzü güzelleştirmek isterken kullanılacak ürünlere dikkat etmelisiniz. Aksi halde cildinize dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.

Makyajlı olmadığınız zamanlarda da kendinizi sevin. Çünkü yüzünüzde sahip olduğunuz her şey size ait. Gerek görmedikçe makyaj yapmayın; bunun yerine temiz kozmetik sınıfına giren ürünlerle uygun bir cilt bakımını tercih ederek sorunu kökten çözün. 

Probiyotik Temizleyici Köpük ile Makyaj Temizleme

Kimyasal Makyaj Malzemelerinin Zararları

Güzelleşmek adına yapılan makyaj malzemelerinin bir çoğunun içerisinde, kişilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit eden kimyasal maddeler bulunmaktadır. 

 

 • Fondöten cildi tamamen kaplayan bir malzeme olduğu için, deri gözeneklerinin havasız kalmasına neden olur. Bu durum cildin oksijensiz kalmasına ve yıpranmasına yol açar.
 • Kullanılan makyaj malzemeleri, çevrenin ve kirli havanın etkilerini terleme yoluyla cildin alt tabakasına geçirmeye sebep olur ve sivilcelere, aknelere, ciddi cilt enfeksiyonlarına, hatta cilt kanserine neden olabilir.
 • Fondöten ve kapatıcı ürünler, cildin oksijen ile temasını tamamen kestiği için havasız kalmasına neden olur. Doğal ortamından uzaklaşan cilt, oksijensiz kaldığı için normal zamana göre çok daha çabuk yaşlanır. Uzun yıllar makyaj yapan ve temizliğine önem vermeyen bir kişinin cildi; bünyesinde pek çok problem barındırabilir ve daha erken yaşlanır. 
 • Kimyasal içerikli makyaj malzemeleri, egzama, alerji gibi cilt hastalıklarına neden olur.
 • Kozmetik ürünlerinde bulunan BPA ve daha birçok madde, ciltte kanserojen etkiler yaratır. Hiçbir makyaj malzemesi ciltte saatlerce bırakılmamalı ve temizleyici köpük ile arındırılmalıdır. 
 • Rujların içerisinde bulunan kurşun, metabolizmayı ve sinir sistemini olumsuz bir şekilde etkiler.
 • Makyaj yapmak için doğru ve kaliteli ürünler kullanılmazsa, cilt makyajı çok fazla abartılırsa, makyajla birlikte cilt bakımı ihmal edilirse ve gece yatmadan önce cilt temizlenmezse; kırışıklık, sarkma gibi deri problemleri genç yaşlarda meydana gelir.

Probiyotik Temizleyici Köpük ile Makyaj Temizleme

Makyajınız Uzun Süre Cildinizde Kalırsa Ne Olur?

Bildiğiniz üzere, makyaj malzemelerinin içinde onlarca kimyasal bulunabilmektedir. Cildinizde kimyasal içeren maddeleri uygun bir temizleyici köpük ile temizlememek; akne, sivilce, siyah nokta ve benzeri cilt problemleri ile karşılaşmanıza neden olur. 
 • Kapatıcılar maksimum 6 saat kadar ciltte kalmalıdır. Daha uzun süre kaldığı takdirde, havada bulunan bakterileri ve tozu toplayarak, mikroorganizmaların cilt üzerinde üremesine neden olur. Sonuç olarak deride sivilce, akne ve siyah noktalar oluşur.
 • Ruj kalıntıları doğru bir şekilde temizlenmediği takdirde, dudaklarda kuruluğa ve çatlamaya neden olacaktır.
 • Göz makyajı temizlenmediği taktirde ise, kirpik dipleirnde kuruma meydana gelir ve bakteri gelişimi göz çevrenizde sıcaklığın artmasına neden olur. Göz kapaklarında ve çevresinde tümörler ve göz içerisinde kanlanma meydana gelir.
 • İçerik olarak çok çabuk bakteri toplayan rimel, uzun süre temizlenmediğinde cilde zarar verecek olan maddelerin başında yer alır.
 • Özellikle çalışan kadınlar, yaptıkları iş gereği her gün makyaj yapmak zorunda kalırlar. Kişiler, makyajın ciltlerine verdiği zararları en aza indirmek için her akşam mutlaka cilt temizliği yapmalıdır. 

Probiyotik Temizleyici Köpük ile Etkili Cilt Makyajı Temizleme

Makyajın cildiniz üzerindeki olumsuz etkilerini ve temizlenmesinin gerekliliğini okudunuz. Ancak; ağır cilt makyajları temizlemek elbette ki kolay bir iş değil. Etkili ve cildi yıpratmayan, yine kimyasal içermeyen, cildi tahriş etmeden arındırabilme yetisine sahip bir temizleyici köpük kullanmak gerekir. 

Ozonlabs Probiyotik Temizleyici Köpük, ozon bazlı ürünlerin tamamlayıcısı olarak geliştirilmiş ve hassas ciltler için de uygun olarak üretilmiş bir yüz temizleyici ürünüdür. Cildi temizlemek ve onarılmasına yardımcı olmak için kullanılan Probiyotik Temizleyici Köpük; sülfat, alkol, paraben, silikon ve SLS içermeyen probiyotik teknolojisi ile özel olarak üretilmiştir. Sülfatsız temizleyici formülü, cildin kurumadan temizlenmesine yardımcı olur.

Ağır ve temizlenmesi zor makyajların temizlenmesinde kullanılabilen Probiyotik Temizleyici Köpük, kimyasal içermemesi ve temiz içerikli bir ürün olması sebebiyle cildinizde hasarlara meydan vermeyecektir. Kullanımı Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi ile desteklendiğinde etkisini artıracak ve ciltteki kan dolaşımı hızlanacaktır.

Ciltte meydana gelen yağlanmayı dengeleyen Probiyotik Temizleyici Köpüğü; karma, kuru ve yağlı ciltlerde kullanabilirsiniz. Her gün, sabah ve akşam olmak üzere cilde 1-2 pompa sürülmesi ve Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi ile masaj yapılarak uygulanması yeterli olacaktır. Ağır makyajları temizlemek için, cilt öncelikle duru ve ılık bir su ile yıkanmalı, daha sonra Probiyotik Temizleyici Köpük uygulanmalı ve Mikrofiber Ped ile masaj yapılarak cilt arındırılmalı, sonrasında tekrar duru su ile cilt durulanmalıdır. 

Probiyotik Temizleyici Köpük ile Makyaj Temizleme

Probiyotik Bakterisinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Probiyotiğin cilde faydaları üç farklı açıdan ele alınıyor:

 1. Probiyotikler cildi kötü organizmalardan korur ve cilt üzerinde yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır.
 2. Probiyotikler, antimikrobiyal peptitler adındaki doğal antibiyotikleri üretiyor ve bu enzimler, cildin kötü bakterilerle savaşmasına yardımcı oluyor.
 3. Probiyotikler, güneş, çevre kirliliği, serbest radikaller gibi dış faktörlerden cildi koruyan mekanizmayı destekliyor. Cildin koruma alanını artırarak, ciltteki iltihapları azaltıyor ve erken yaşlanma belirtilerini engelliyor.
 4. Kronik kızarıklık yaşayanlar için probiyotik temizleyiciler idealdir. Probiyotikler, dış çevreden gelen yabancı mikropları kolayca saptıyor ve bunun sonucu cildin potansiyel tehditlere karşı duyarlı bir hale gelmesini sağlıyor. Akne, egzama gibi cilt sorunlarıyla savaşan probiyotikler, cilde nem kazandırıyor.

Yeni Ürünler

Son Görüntülenen

Son Görüntülenen Ürünler
Yukarı Geri Dön
Kapat
Seçeneği Düzenle
Kapat
Beni Haberdar Et
Kapat
Kapat
Kapat
Giriş
Kapat
Sepetim (0)
Kapat
Ozonlabs Yaşam Bilimleri
Ozonlabs

Ayrılmadan önce...

3 AL 2 ÖDE
1+1 Ürün

Kampanyalarını Kaçırmayın!

Alışverişe Devam Edin
Yeni Ürünler 6